internetten nasıl para kazanılır.

İnterneti heppimizin benimsemesiyle internet vazgeçilmez bir araç olarak hayatımızda yer edinmeye devam etmekte. Bazende bu araç hayatımızı okadar çok etkiliyorki bağımlısı olduğumuzu düşünüp duruyoruz ve gerçek anlamda bağımlısı olanlar ve internet bağımlılığından kurtulmaya çalışanlarımız oluyor. Peki insanların internete olan bu düşkünlüklerinden nasıl para kazanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Türkiyedeki büyük firmaların internette olan yatırımlarını göz önüne aldığınızda hiçte küçümsenmeyecek bir pazar payının olduğunu görebilirsiniz. Peki bu insanlar bu işten nasıl para kazanıyor kazanmanın sırları nelerdir. Bunları hep birliklte ele alacağız.

Reklamlardan Para Kazanmak

Herkesin en çok sevdiği yöntem bu olsa gerek internet üzerinden bir sit açıp sürekli güncelleyerek para kazanmaya çalışması ve ayda eline geçen küçük rakamlardaki paranın insanın yüzünde bir gülümseme oluşturması. Son yıllarda bu işten çok iyi paralar kazanan sitelerin olmasıda bu alana olan ilgiyi artırmış durumda. Sitelerde gezinireken sağda solda reklamlar görmüşsünüzdür işte bu reklamlara her tıkladığınızda sitenin sahibinin hesabına tık başına oran neyse bir para yatmakta. Sitenize giren kişi ne kadar fazla ise bu tıkların sayısı artmakta ve hesabınıza giren parada artmaktadır.Sitenize günlük giren kişi sayısının çok fazla olması bu size çok iyi paralar kazanmanızı sağlayacaktır.  Reklamlardan para kazanabilmenin bir kaç önemli noktası da vardır.

  • Ziyaretçinin  Fazla olması
  • Kaliteli içerik

İnternette ne kadar ziyaretçi o kadar para denen bir kavram vardır fakat bazen çok fazla ziyaretçiniz olmasına karşın kazançlarınız düşük olabilir bunun da asıl nedeni reklam yerleşimleridir.  Kaliteli içerik kazançları asıl etkileyen faktörlerden biridir. Sürekli kopyala yapıştır yapmak pek bir işe yaramayacaktır. İnsanların sevecekleri şeyler yapıp onlar adına yararlı şeyler sunmanız sitenize gelen kullanıcıların artmasını sağlayacaktır. İçerik seçiminde para kazanmanın en önemli  unsurlarından biridir. Mesela turizm sektöründe tık başına alınan reklam ücreti 50 kuruşken başka bir sektörde 1 kuruş olabilir.  Eğer site açmayı düşünyorsanız bu tür araştırmaları yapmanızda fayda var.İçeriğinizin hangi kesime seslendiği

Ürün satarak para kazanmak

Son yıllarda patlama yapan eticaret sitelerinin neden bu kadar arttığının bir göstergesi de insanların internet üzerinden  alışveriş  sayısının giderek artması. İnternetten bir ürün satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için bir eticaret sitesine ve bankadan alınmış sanal posa ve satacağınız ürüne ihtiyacınız vardır.  İnternetten size sunduğu bu hizmetten yararlanarak sanal bir mağaza açarak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden yazı yazarak para kazanmak

Frelance kavramını tam internetle alakalı bir kavram olsa gerek internetten oturduğunuz yerden para kazanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Evet bu mümkün çok iyi yazılar yazabiliryorsanız dilbiniz güzelse internet üzerinden siteleri için yazı yazabilecek kişi arayan siteler bu aralar revaçta. Kariyer sitelerine baktığınızda metin yazarları arayan çok fazla site ilanı ile karşılaşabilirsiniz.. İlgi alanınızla ilgili yazılar yazarak bu işten makale başına ücret alabilirsiniz.

 

 

Son Yazılar