Üye Ol

Oturum Aç

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Oturum Aç

Üye Ol

Ücretsiz üye olarak sorularınıza hızlıca cevap bulabilirsiniz. Hemen başlayalım.

12 haftalık diyette kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

diyet yiyecek
resim https://unsplash.com/photos/-9CjvlbUGhY

Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz. Temel besinleri kaçırabilirsiniz ve gün boyunca kendinizi aç hissettiğiniz için fazla atıştırma yaparsınız.

Öğünlerinizi düzenleyin

Gün boyunca aynı saatlerde yemek, daha hızlı bir şekilde kalori yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca yağ ve şekeri yüksek yiyecekleri yemenizi azaltır.

Meyve ve sebze yiyin

Meyve ve sebzelerin kalorileri ve yağ oranları düşüktür, lif bakımından zenginlerdir ,başarılı kilo vermek için en temel besinlerdir. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler.

Gün içinde daha aktif olun

Gün içinde hareketli olmak kilo vermenin ve onu korumak için en temel prensiptir.Egzersiz yapmak sağlık için çok önemlidir , fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olur.

Bol su tüketin

İnsanlar bazen susuz kaldıklarında da aç olduklarını sanarlar. Bir bardak almanız gereken kalorilerin yerine geçerek fazla kalori almanızı engeller

Yüksek lifli yiyecekler tüketin

Çok miktarda lif içeren yiyecekler, kilo vermeniz için mükemller yiyeceklerdir, kendinizi tok hissetmenize yardımcı olurlar. Lif sadece meyve ve sebze , yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna ve fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerden elde edilen gıdalarda bulunur .

Yediklerinizin etiketlerini okuyun

Gıda etiketlerinin içeriğini okumak, daha sağlıklı besinler tüketmenize yardımcı olabilir. Belirli bir yiyeceğin kalorilerini bilerek ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Yemeklerde küçük tabaklar kullanın

Yemek yerken küçük tabaklar kullanmak daha küçük porsiyonlar yemenize yardımcı olur. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, aç kalmadan daha küçük porsiyonları yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyine dolu olduğunu iletmesi yaklaşık 20 dakika sürer, yavaşça yemek yerseniz ve doyma hissiniz yavaşça oluşacaktır.

Sevdiğiniz yiyecekleri yasaklamayın

Kilo verme için oluştuduğunuz diyette ,özellikle sevdikleriniz yiyecekleri yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak sadece onları daha çok istemenizi sağlar. Günlük kalori sınırınızı aşmadıkça istediğiniz ve sevdiğiniz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Abur cuburları tüketmeyin

Evde çikolata, bisküvi, cips ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cuburları stoklamayın. Bunun yerine, meyve, tuzsuz pirinç kekleri, yulaf kekleri, tuzsuz veya şekersiz patlamış mısır ve meyve suyu gibi sağlıklı atıştırmalıklar tercih edin.

Alkolü azaltın

Standart bir kadeh şarap bir parça çikolata kadar kalori içerebilir.Çok fazla içki içmek kilo alımına neden olabilir.

Yemeklerinizi planlayın

Kalori diyetinize sadık kalarak, hafta içinde kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı düzenli planlayın. Haftalık bir alışveriş listesi hazırlamanız yararınıza olacaktır.

Hakkında Gokhan

Cevap bırakın