Biyokimya nedir? Biyokimyacılar ne iş yapar?

Soru

Biyokimya nedir. Biyokimyacılar ne iş yapar

Çözüldü 0
Gokhan 6 ay 1 Cevap 1017 gösterim 0

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap düzenlendi.

  Biyokimya, canlı organizmalar içindeki ve bunlarla ilişkili kimyasal süreçleri araştıran bilim dalıdır. Biyoloji ve kimyayı bir araya getiren laboratuvar tabanlı bir bilimdir. Kimyasal bilgi ve teknikleri kullanarak biyokimyacılar biyolojik problemleri anlayabilir ve çözebilirler.

  Biyokimya, moleküler düzeyde gerçekleşen süreçlere odaklanır. Proteinler, lipitler ve organeller gibi bileşenleri inceleyerek hücrelerimizin içinde neler olduğuna odaklanır. Ayrıca hücrelerin, örneğin büyüme veya hastalıklarla mücadele sırasında birbirleriyle nasıl iletişim kurduğuna da bakar. Biyokimyacılar, bir molekülün yapısının işleviyle nasıl bir ilişki kurduğunu anlamalı ve moleküllerin nasıl etkileşime gireceğini tahmin etmelerine izin vermelidir.

  Biyokimyacılar ve Biyofizikçiler Ne Yapar

  Biyokimyacılar ve biyofizikçiler canlıların ve hücre gelişimi, büyüme, kalıtım ve hastalık gibi biyolojik süreçlerin kimyasal ve fiziksel prensiplerini incelerler.

  DNA, kalıtım ve hücre gelişimi. Bazı kimyasal reaksiyonların dokularda nasıl meydana geldiğini anlamak ve ilaçların etkilerini kaydetmek için çalışırlar. Bir biyokimyacının amacı, canlı organizmaları moleküler düzeyde anlayarak yaşam kalitemizi arttırmaktır.

  Bu, etkili ilaçların geliştirilmesi için laboratuvar deneylerinin yapılmasını veya genetik özelliklerin nasıl taşındığını anlamak için hayvanlardan ve bitkilerden hücre örnekleri toplamak için sahaya çıkmayı içerebilir.

  En iyi cevap

Cevap bırak