İnternetten nasıl para kazanılır?

İnternetten nasıl para kazanılır?

Kolay Para kazanmayı hepimiz çok istiyoruz fakat bunu başarmak için biraz azime ihtiyacımız var. Web dünyasında her gün birinin zengin olduğunun haberi yayınlanıyor peki bu haberlerin 2000 yılındaki internet balonuyla bir alakası varmı?  Aslında çok büyük olmasa da bir balon söz konusu kazançları abartmayı çok seven bir insan topluluğu var karşınızda. Bu insanlar kazandıklarını katlayarak size havalar atmaya çalışıyor tabi buna gülüp geçmekte fayda var. Peki gerçek anlamda web dünyasından  nasıl para kazarım sorusunu soracak çok kişi vardır.

 1.Reklam alarak para kazanma

Bu kazanç modeli genelikle web sitenize veya mobil uygulamanıza entegre ettiğiniz reklam apileri ile kazanç sağlamak mümkün.Tıklama başına veya gösterim başına kazançlar elde edebiliyorsunuz. Dünyada web reklamın tek eli google adsense dir. Size verilen kodları sitenize eklersiniz ve o kodlar sitenizde reklam gösterimini sağlar bu reklamlara tıklayanlar sayesinde para kazanırsınız.

  2.Ürün satarak para kazanma

İnternet üzerinden ürün satarak para kazanan çok fazla arkadaşım var bu arkadaşlarım bu şekilde geçimini sağlıyor fakat son yıllarda internet üzerinden ürün satışı çok  zorlaşmaya başladı büyük firmaların pazara girmesiyle fiyatlar aşağı çekildi büyük balık küçük balığı yutmaya başladı. Fakat bunu halen yapan çok kişi var öncelikli olarak satacağınız ürünler piyasada zor bulunan ürünler olursa bu işten güzel paralar kazanma şansınız çok yüksek.. Bu tür ürünleri kurduğunuz bir internet sitesinden veye sahibinden.com,gittigidiyor.com,n11.com üzerinden satışa sunabilirsiniz.

3.Aracılık hizmetlerinden para kazanma

Yıllarca bu insanlar bu kadar parayı nasıl kazanıyor diye merak edip durdum ve bunu araştırmaya çalıştım gördümki aracılık hizmeti ile büyük kazançlar sağlayan insanlar var. Örneğin bir evin satılmasına yardımcı olduğunuz zaman cebinize 5 bin tl gibi bir rakam kalabiliyor. Araba satışlarında bu oran daha düşük olsada çok fazla satışa aracılık ettiğiniz zaman bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz. Peki bu satışları nasıl mı yapacaksınız? Satılacak olan ürünleri internet üzerinde fotoğraflarını çekip yayınlayabilirsiniz ve alıcılar sizinle iletişime geçip satış için aracılık yapabilirsiniz.

webtasarim

 

4.Yazılım satarak para kazanma

Son yıllarda internet üzerindeki en çok rağbet gören iş modeli bu olsa gerek bütün herkes birilerine internet sitesi yaparak para kazanmak istiyor. Eğer yazılım bilginiz yoksa hemen başlayıp öğrenip bu işten para kazanmanız mümkün. Fakat bilgim yok deyip bu işi yapmak isterseniz bu işi sizin yerinize yapacak yazılımcılar bulup onlarla anlaşabilir ve aldığınız işleri onlara yaptırabilirsiniz.

5. Yazı yazarak para kazanma

Yazı yazmakta başarılıysanız çok şanslısınız internette size göre çok fazla iş seçeneği mevcut. Blog sahipleri genelde sitelerinden yazı yazacak kullanıcılar aralar ve her yazı karşılığında size belirli bir ücret öderler. Fakat kendiniz bu işi yapmak isterseniz bir blog açarak ve reklam alarak bu işten para kazanabilirsiniz.

6. Eğitim vererek para kazanma

Uzman olduğunuz bir konu varsa bu konu hakkında videolar hazırlayıp bu işten para kazanabilirsiniz. Udemy.com üzerinden hazırladığınız videoları yayınlayabilir ve orada bu videoları izlemek için satın alanlardan para kazanabilirsiniz.Hazırladığınız videolar çok beğenilirse evinizde oturarak güzel paraları harcayabilirsiniz.

7. Video hazırlayarak para kazanma

Youtube.com bilmeyeniniz yoktur. Youtube reklamlardan kazandığı ücretleri kullanıcılarla paylaşmaya başladığından beri bu işle uğraşıp para kazanmaya çalışan çok fazla ajans ve kullanıcı var burada yapmanız gereken tek şey videolar üretmek ve bu üretilen videoların çok fazla izlenmesini sağlamak. Ne kadar fazla izlenme oranına sahip olursanız kazancınız okadar falaz olmaktadır.

Son Yazılar