Daha uzun yaşamanın sırrı nedir?

Soru

Eskiden 100 yaşını görmüş çok insan görürdük şimdi ise durumlar değişti  bakalım biz ne kadar yaşayabileceğiz. Teknolojinin gelişmesiyle belki bir gün 150 yaşını görenler olacak tabi o günlere gelmeden önce merak ettiğim bir konu var;
Uzun yaşamanın sırrı nedir?

Çözüldü 0
Gokhan 5 ay 2 Cevaplar 626 gösterim 0

Cevaplar ( 2 )

 1. Doğal ve dengeli beslenmek ve mutlu bir yaşam uzun yaşamanın sırrı olduğunu herkes bilir fakat uzun yaşayanların bir sırrı olduğu gerçek.

  Her uzun  yaşayan insanları, daha sağlıklı ve daha mutlu eden bir sırrı vardır: Bu sır başkalarına yardım etmek. Bazı araştırmalar, başkalarına yardım edenlerin ölüm oranlarında yüzde 60’lık bir azalma olduğunu göstermektedir;

  Başkalarına yardım etmek, yaşamın bize verdiği şeye şükran etmek gibidir ve mutluluğunuzu gerçekten daim eden şey budur ve yaşamdaki kendi amacınızı tanımlamanıza yardımcı olur.

  En iyi cevap
 2. Mavi bölge olarak adlandırılan yerleri ziyaret eden ve orada yaşayan insanlarla röportaj yapan uzmanlar, uzun yaşamın sırlarının haplarda, vitaminlerde veya takviyelerde bulunmadığını söyledi.
  National Geographic yazarı Dan Buettner, mavi bölgelerle ilgili kitabı için bilinen her mavi bölge kültüründeki insanlardan yaygın olarak bilinen dokuz ipucucuyu derledi. Bu ipuçları:

  Doğada hareket et
  Kalorileri kontrol altına alın
  İşlenmiş gıdalar ve et yemekten kaçının
  Alkolden uzak durun
  Stres seviyenizi azaltın
  Sosyalleşin
  Sürekli Olumlu olmaya çalışın

Cevap bırak