Üye Ol

Oturum Aç

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Oturum Aç

Üye Ol

Ücretsiz üye olarak sorularınıza hızlıca cevap bulabilirsiniz. Hemen başlayalım.

En iyi 5 tane klasör şifreleme programı

GNU Privacy Guard (Windows / Mac / Linux, Ücretsiz)

GNU Privacy Guard (GnuPG) ünlü Pretty Good Privacy (PGP) şifreleme aracıdır açık kaynak bir uygulama olan PGP çok ilginç bir geçmişi vardır..GnuPG bir düzine şifreleme programları, eşleştirilmiş tuşları ve süresi dolan imza desteği ve ses ile tek dosya şifreleme aracıdır. GnuPG kaya gibi sağlam bir yerel dosya şifreleme ile, eşleştirilmiş şifreleme sayesinde ve genel anahtar sunucuları, şifreli iletişim için harika bir araçtır. GnuPG eski bir komut satırı aracıdır.
Cryptophane, GnuPG için bir Windows arabirimi.

Disk Utility (Mac, Ücretsiz)

Disk Utility programı güvenli disk görüntüleri ve AES 128-bit veya 256-bit şifreleme ile şifrelenmiş dosya oluşturma yeteneğine sahiptir.Mac programları ve uygulamaları, Disk Utility ve beraberindeki şifreleme OS X deneyimi sorunsuz şifrelemeler yapar..Disk Utility kullanarak şifreli bir disk oluşturabilirsiniz..

 

TrueCrypt (Windows / Mac / Linux, Ücretsiz)

Yıllar boyunca, özel veri gizlemek ve şifrelemek için farklı yollar denedik..ama gerçek anlamda şifreleme yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumadan geçmeyin..

TrueCrypt ücretsiz ve güçlü, on-the-fly disk şifreleme aracıdır. TrueCrypt ile, güvenli sanal diskler oluşturabilirsiniz hatta tüm sürücüleri şifrelemek isteyebilirsiniz. TrueCrypt dosyalara erişmeyi ve onları değiştirmek için  doğru şifre  kullanılmadığı zaman açılmayan, yani bir on-the-fly şifreleme aracıdır. Bir TrueCrypt şifreleme çeşitli optimizasyon, hileler ve modern işlemcilerin gücünü tam olarak kullanarak şifreleme yapmaktadır. TrueCrypt güçlü ve şeffaf şifreleme sunmuyor sadece , aynı zamanda daha güvenli (ve güçlü) dosya koruma için şifreli gizli dosyalar oluşturmak olanağı sunuyor.

 

7-zip (Windows, Ücretsiz)

(GnuPG ve TrueCrypt gibi) ağır şifreleme araçlarıdan sonra bazılarına , bu popüler dosya sıkıştırma aracı hafif olarak gelecektir. Fakat 7-zip göz ardı etmek kolay değildir. 7-zip basit PK konteyner-tabanlı şifreleme sunar, ancak birçok insan için mükemmel bir boşluğu doldurmaktadır. 7-zip güçlü AES-256, sıkı kilitli şifreleme , Yeni bir sıkıştırılmış arşiv oluşturarak içine dosyalarınızı atarak , güvenli bir şifre seçip dosyalarınızı saklayabilirsiniz..

 

AxCrypt (Windows, Ücretsiz)

AxCrypt Windows için ücretsiz bir şifreleme aracıdır. Kurulduktan sonra bu Windows kabuğu ile entegreli ve AES-256 şifreleme ile dosyalarınızı basit bir sağ tıklama şifreleyebilir ve şifreyi çözebilirsiniz. AxCrypt ile tüm etkileşim sağ tıklama ile açılan menüden yapılmaktadır. Windows ile entegreli ve kolay şifreleme ve şifre çözme sunan ek olarak, aynı zamanda güvenli dosya taşıma , kendinden açılan arşivler oluşturmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Hakkında Gokhan